Edukacinis koncertas “Ritmas, ritmas, ritmas”

Edukacinis gyvo garso koncertas “Ritmas ritmas, ritmas” nukels moksleivius į nuostabų muzikinių ritmų pasaulį. Ritmas – tai muzikos pagrindas, kuris suteikia kūriniui struktūrą ir gyvybę. Koncerto metu, klausydami muzikos moksleiviai supras kas yra ritmas. Sužinos kokios yra pagrindinės ritmo savybės. Kiekvienas muzikinės teorijos teiginys bus iliustruotas muzikiniu kūriniu. Tempas, taktai, akcentai – muzikiniai terminai, kuriuos žino kiekvienas mokinys, bet klausydami muzikos nebūtinai apie juos galvoja. Šiame edukaciniame koncerte profesionalūs muzikantai padės moksleiviams per muzikinius pavyzdžius suprasti muzikos teoriją, kuri daugumai atrodo sunki ir nuobodi. Moksleiviai mokinsis sąmoningai klausyti muzikos. Ritmų pasaulis yra labai įvairus ir turtingas. Koncerto metu moksleiviai išgirs gyvai atliekamus klasikinės muzikos kūrinius, kur ritmai sudėtingi ir besikeičiantys. Taip pat skambės energingi rock ir lengvai įsimenami pop muzikos ritmai. O kur dar šokių muzika ir sinkopuoti jazz’o ritmai. Koncerto metu moksleiviai ne tik pasyviai klausys muzikos, bet bus įtraukti į interaktyvias edukacines veiklas.
Edukacinis koncertas “Ritmas ritmas, ritmas” suteiks moksleiviams unikalią galimybę giliau pažinti ritmus ir jų svarbą muzikoje per interaktyvias veiklas ir gyvai atliekamus muzikinius kūrinius. Šis užsiėmimas ne tik padės geriau suprasti muzikos teoriją, bet ir skatins muzikinį kūrybiškumą. Koncertą atliks profesionalūs muzikantai.

Nuoroda į Kultūros pasą:

https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/6416

Muzikinis koncertas „Nuotaikinga popmuzikos istorija”

XX amžiaus populiariosios muzikos raida yra labai įvairi ir įtraukia daugybę skirtingų muzikos stilių ir žanrų. Šis amžius atnešė revoliuciją muzikos pramonėje – technologinės naujovės ir socialiniai pokyčiai, kurie turėjo didelę įtaką populiariosios muzikos vystymuisi. Muzikinio edukacinio koncerto metu papasakosime moksleiviams XX a. populiariosios muzikos gimimo ir raidos istoriją. Koncerto metu moksleiviai girdės gyvai atliekamą XX a. popmuziką. Muzikinę kelionė pradėsime nuo regtimo, o po to seks džiazas, rokenrolas ir Elvis Presley, neapsieisime be The Beatles ir The Rolling Stones, o tada rokas ir disko muziką.. Ir tai dar ne viskas. Šis koncertas bus nuostabi muzikinė kelionė po XX a. su visiems gerai žinoma ir mylima popmuzika. Šio koncerto metu moksleiviai ne tik klausysis gyvai atliekamų populiariosios muzikos kūtinių, bet susipažins su muzikinėmis priemonėmis, kurios leis geriau suprasti popmuzikos žanrų ypatumus ir šiuolaikinės muzikos kalbą. Moksleiviai girdės The Beatles, Rolling Stone, Michael Jackson, Bob Marley, Frank Sinatra, David Bowie, Pharrell Williams ir kitų populiariosios muzikos atlikėjų kūrinius. Koncertas truks 60 minučių. Koncerto metu moksleivius skatinsime aktyviai bendrauti, užduoti ir atsakyti į klausimus. Moksleiviai mokinsis identifikuoti ir suprasti skirtingus muzikos stilius, muzikinius elementus, tokius kaip melodija, harmonija, ritmas ir formos. Šis edukacinis koncertas ugdys moksleivių kritinį mąstymą ir gebėjimą analizuoti muziką.

Nuoroda į Kultūros pasą:

https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/5618

Muzika kine – nuo Čarlio Čaplino iki Žvaigždžių karų

Kino teatre užgesta šviesa ir pirmieji muzikos garsai mus akimirksniu nukelia į nežinomą žemę ar planetą, priverčia bijoti ir nerimauti kartu su filmo herojais. Muzika mus lydi visą nuotykių pilną kelionę, įspėja apie siužeto vingius. Taigi, kodėl muzika tokia svarbi kine? Nuo kino atsiradimo iki šių dienų muzika vaidino lemiamą vaidmenį, stiprinant filmų pasakojimą ir emocinį poveikį. Muzikinės Edukacijos metu trumpai ir nuotaikingai papasakosime ir pagrosime kino muzikos istoriją. Supažindinsime su pagrindinėmis muzikos kine funkcijomis ir pademonstruosime muzikines priemones, kurias naudoja kompozitoriai kurdami muziką kinui. Pristatant muzikos kine istoriją moksleiviai išgirs kaip skambėjo filmų įgarsinimas nebyliojo kino eroje. Sužinos kuo ypatingas Holivudo aukso amžius, kuomet filmų kūrėjai koncentravosi į istorijų pasakojimą. Kalbant apie 6 – 7 dešimtmetį – eksperimentavimų ir transformacijų kine laiką – moksleiviai išgirs kaip muzikinėmis priemonėmis iliustruojami kosminiai skrydžiai arba ateivių apsilankymas. Trumpą muzikos kine istoriją baigsime visiems gerai žinoma blokbasterių era. Muzikinės edukacinės programos metu kartu su moksleiviais analizuosime, kaip muzika įtakoja vaizdą ir kaip keičiasi vaizdo suvokimas priklausomai nuo muzikinio fono. Atlikėjai ne tik muzikuos, bet ir pasakos apie atskirų muzikinių priemonių naudojimo būdus ir galimybes. Moksleiviai sužinos, kaip kine naudojamos muzikinės temos ir motyvai. Atlikėjai pademonstruos kaip muzikinėmis priemonėmis kuriama dramatiška, romantiška, siaubo, baimės ar džiaugsmo nuotaika. Kalbėsime ir apie muzikos tempo bei ritmo įtaką filmo siužetui, apie instrumentų pasirinkimą, atsižvelgiant į filmo laikotarpį, vietą ar atmosferą. Edukacinės programos metu skambės gyva muzika, atliekama profesionalių muzikantų. Muzikinius kūrinius papildys vizualinė medžiaga, kino filmų fragmentai bei istorijų pasakojimai.

https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/5028

Edukacinis koncertas “Muzikinė kelionė per epochas”

Edukacinis koncertas „Muzikinė kelionė per epochas” supažindinus moksleivius su skirtingų epochų muzika ir jos skiriamaisiais bruožais. Koncerto metu moksleiviai susipažins su pagrindiniais baroko, klasikos, romantizmo ir modernizmo muzikos stilių ypatumais. Moksleiviai girdės tokių kompozitorių kaip Bacho, Mocerto, Bethoveno, Šopeno, Dvoržako, Geršvimo ir kt. atliekamus kūrinius. Profesionalių muzikantų gyvai atliekami kūriniai suteiks moksleiviams naujų emocinių ir meninių patirčių. Atliekamus kūrinius muzikantai pristatys ir paaiškins ne tik stiliaus ypatumus, bet ir atkreips dėmesį į turinį, išraiškos priemones, atlikimo būdą ir kūrinio idėją. Todėl moksleiviams sužinos ir išmoks atskirti pagrindinius epochų skiriamuosius bruožus. Nemažiau svarbu muzikinę epochą susieti su istoriniu laikmečiu ir jame vyravusia visuomenės pasaulėžiūra ir filosofija. Taigi, moksleiviai ne tik klausys muzikos, bet ir išgirs įdomių pasakojimų. Muzikos kūriniai veikia emocijas, tobulina pasaulėjautą, keičia požiūrį į aplinką, skatina asmenybės progresą. Šiuo koncertu prisidėsime prie visapusiškai išsilavinusios ir kultūringos asmenybės ugdymo.

 

Nuoroda į Kultūros pasą:

https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/2433

Edukacinis koncertas “Muzika ir matematika”

Muzika labiau nei bet kuri kita meno rūšis veikia mūsų emocijas ir iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad su matematika vargu ar surasime daug bendrumų, bet taip nėra. Šio užsiėmimo metu moksleiviai sužinos kur slypi muzikos ir matematikos sąsajos. Moksleiviai sužinos kuo Pitagoras, Euklidas ir Fibonačis nusipelnė muzikai, kodėl oktavoje yra 12 garsų, kuo panaši muzikos ir matematikos logika, kaip suprantamas santykis, proporcija, intervalas ir ritmas muzikoje ir matematikoje. Pasitelkdami geometriją išsiaiškinsime muzikinį ritmą. O ritminiai žaidimai ir gyvai atliekami muzikiniai intarpai moksleivius ne tik prakinksmins, bet ir aiškiai atskleis muzikos matematiškumą. Ir nereikia pamirtši, kad visą laiką mus lydės trupmenos.

IMG_83752

Nuoroda į Kultūros pasą: https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/2197

Jazz’o pamoka visiems

Kviečiame į nuotaikingą “džiazo pamoką”. Tai interaktyvus džiazo koncertas, kurio metu ne tik klausysite energingos ir pakylėtos džiazo muzikos, bet ir išgirsite intriguojančią džiazo istoriją, sužinosite kur ir kaip gimė džiazas. Nukeliausite į 19 a. pabaigos New Orlean’ą, paklausysite regtime’o ir juodaodžių bažnytinių dainų. Po to mūsų lauks Chcago ir New York’as. Kartu su džiazo genijumi Armstrongu apsilankysite Harlemo džiazo klube, pasidairysite po Brodvėjaus teatrą, su Whitmen’o Jazz’o orkestu pakeliausite po Ameriką. Sužinosite kas yra svingas, kaip paploti džiazo ritmą, kaip išmokti improvizuoti. Patirsite neįtikėtinai daug naujų emocijų. Kartu su mumis Jūs tapsite ne tik džiazo žinovais, bet ir mylėtojais.

Nuoroda į kultūros pasą:
https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/2012